Powstaje ogólnopolska sieć szybkiego ładowania aut elektrycznych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Powstaje ogólnopolska sieć szybkiego ładowania aut elektrycznych fot. stux / pixabay

Mam nadzieję, że ten - pierwszy tego typu - projekt będzie inspiracją dla kolejnych inicjatyw, które przyczynią się do rozwoju ekosystemu transportu elektrycznego w Polsce – powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka 6 grudnia 2016 r. podczas uruchomienia w Warszawie pierwszej stacji szybkiego ładowania elektrycznych pojazdów w ramach sieci firmy Greenway.

 

Wiceminister Kurtyka podkreślił, że projekt, który wystartował, wpisuje się działania w ramach Pakietu na Rzecz Czystego Transportu i stanowiącego jego część Planu Rozwoju Elektromobilności - Cieszę się, że nasze inicjatywy spotykają się z tak pozytywną reakcją ze strony przedsiębiorców, w tym inwestorów zagranicznych, którzy traktują Polskę jako wiarygodnego partnera – ocenił wiceminister.

 

Stacja ładowania, znajdująca się w Galerii Mokotów, jest pierwszym punktem szybkiego ładowania zainstalowanym w ramach sieci. Sieć docelowo ma objąć 75 publicznie dostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych w pobliżu autostrad i głównych dróg w całej Polsce.


Źródło: Ministerstwo Energii

Skomentuj

Ogłoszenia

Najpopularniejsze

Ursus zapowiada elektryczny ciągnik

20 grudnia 2016 r. spółka Ursus SA i przedstawiciele dwóch uczelni wyższych z Lublina podpisali list intencyjny stanowią...

Energa uruchomiła kolejny terminal ładowania aut elektrycznych

Najnowszy udostępniony przez Energę terminal, to jedna z pierwszych w Polsce stacji multistandardowych, która pozwala ła...

Copyright © OdnawialneŹródłaEnergii.pl. All rights reserved.
stat4u

Zaloguj się lub Załóż konto

ZALOGUJ SIĘ