×

Uwaga

Forum jest w trybie tylko do czytania.

Ubóstwo energetyczne

1 rok 10 miesiąc temu - 1 rok 4 miesiąc temu #582 przez FNG
Ubóstwo energetyczne - sytuacja, w której gospodarstwo domowe nie ma dostępu lub nie może sobie pozwolić na energię lub usługi energetyczne, w celu zapewnienia sobie podstawowych, codziennych potrzeb. [wikipedia]

Czy obserwujecie w Waszej okolicy ten problem? Opiszcie przypadki takiego ubóstwa, z którymi mieliście styczność.
Kto powinien podjąć działania, w celu rozwiązania tego problemu? Co powinna zrobić gmina bądź instytucja charytatywna, żeby zniwelować ten problem?
1 rok 9 miesiąc temu #591 przez pawil
W mojej okolicy nie ma takich problemów i powiem szczerze, że nie spotkałem się nigdzie z czymś takim. Ale są przecież w Polsce wyludnione wsie, na których mieszkają tylko starsi ludzie i często mieszkają w rozwalających się chatach, bez prądu i bieżącej wody.

Wiosna!
1 rok 6 miesiąc temu #640 przez Sunelectric
Co to jest w jednym zdaniu ubóstwo energetyczne?
1 rok 5 miesiąc temu #650 przez kalmari
definicję masz w pierwszym poście jasno określoną. w ostatnich tygodniach dość poważny problem u nas. podobno podczas największych upałów w niemczech z samej energii słonecznej uzyskiwano tyle samo prądu co u nas ze wszystkich elektrowni.. to jest odpowiedź na to jak zapobiegać ubóstwu energetycznemu
1 rok 4 miesiąc temu #694 przez alladyn
Ubóstwo energetyczne to sytuacja pewnej nieruchomości w mazowieckie.... Złodzieje - złomiarze ukradli druty z linii energetycznej (około 600mb) należącej do PGE dostarczającej prąd do siedliska na wsi. W tym momencie w siedlisku zmarł właściciel. Przez jakiś czas spadkobiercy przeprowadzali postępowanie spadkowe, po czym zbyli nieruchomość w nowe ręce. Dziś PGE Dystrybucja żąda od indywidualnego odbiorcy (zmiast odtworzyć majątek własny do niej należący) pieniedzy w wysokości 1000 zł za odbudowę (sprawne słupy betonowe stoją jao stały) pierwszych 200 metrów bieżących plus po 50zł za każdy następny +koszty projektów i zatwierdzeń. Ł,acznie aby mieć dostęp do energii elektrycznej gwarantowany przez Konstytucję proponują zapłacić (za ich majątek im ukradziony) 24, 5 tys zł, przy czym wykładając tę sumę - nadal nie jesteś właścicielem tej linnii, zatem np. ponowna jej kradzież nie naje Ci prawa do wejścia w status pokrzywdzonego. Mógłbyś przykładowo sfilmować sprawców kradzieży (ponownej) dronem, ale nie miałbyś prawa do ich pozwania przed sądem, bo kradli majatek należący nie do Ciebie lecz do PGE. PGE zaś tradycyjnie- nie umie wykryć sprawców....Rezultat- porzuca rozkradzony majątek narażając odbiorców na...Ubóstwo Energetyczne.
1 rok 4 miesiąc temu #695 przez alladyn
Ubóstwo energetyczne to sytuacja pewnej nieruchomości w mazowieckie.... Złodzieje - złomiarze ukradli druty z linii energetycznej (około 600mb) należącej do PGE dostarczającej prąd do siedliska na wsi. W tym momencie w siedlisku zmarł właściciel. Przez jakiś czas spadkobiercy przeprowadzali postępowanie spadkowe, po czym zbyli nieruchomość w nowe ręce. Dziś PGE Dystrybucja żąda od indywidualnego odbiorcy (zmiast odtworzyć majątek własny do niej należący) pieniedzy w wysokości 1000 zł za odbudowę (sprawne słupy betonowe stoją jao stały) pierwszych 200 metrów bieżących plus po 50zł za każdy następny +koszty projektów i zatwierdzeń. Ł,acznie aby mieć dostęp do energii elektrycznej gwarantowany przez Konstytucję proponują zapłacić (za ich majątek im ukradziony) 24, 5 tys zł, przy czym wykładając tę sumę - nadal nie jesteś właścicielem tej linnii, zatem np. ponowna jej kradzież nie naje Ci prawa do wejścia w status pokrzywdzonego. Mógłbyś przykładowo sfilmować sprawców kradzieży (ponownej) dronem, ale nie miałbyś prawa do ich pozwania przed sądem, bo kradli majatek należący nie do Ciebie lecz do PGE. PGE zaś tradycyjnie- nie umie wykryć sprawców....Rezultat- porzuca rozkradziony majątek narażając odbiorców na...Ubóstwo Energetyczne.
Czas generowania strony: 0.204 s.

Please publish modules in offcanvas position.