Uwaga

Forum jest w trybie tylko do czytania.

Chcę zainstalować panele fotowoltaiczne na dachu - od czego zacząć?

1 rok 3 miesiąc temu - 1 rok 3 miesiąc temu #735 przez Anonim
Cześć, w telewizji obejrzałem program o produkcji energii na własne potrzeby przy pomocy paneli fotowoltaicznych. Chciałbym taką instalacje u siebie :) , czy to się opłaca i co powinienem wiedzieć żeby nie dać się oszukać przez firmy które to instalują.
11 miesiąc 6 dni temu #793 przez alladyn
Od pomiaru zapotrzebowania na energię w budynku
11 miesiąc 20 godzin temu #795 przez AsiaJ
Cześć, powiem jak to wyglądało na moim przykładzie, bo sama jeszcze rok temu miałam właśnie takie pytania jak Ty . Zainteresowałam się fotowoltaiką, bo coraz więcej takich paneli widzę na domach, a skoro coraz więcej to chyba coś w tym jest, że warto instalować? Ja zaczęłam od szukania firmy, która by mi to zamontowała. Chciałam tylko żeby to wyglądało na zasadzie: ja chcę fotowoltaikę - oni realizują ten pomysł od A do Z, żebym nie musiała jakoś w te wszystkie formalności wnikać (bo ja akurat miałam dofinansowanie 40% z prosumenta). Nie chce robić tu reklamy, bo wiem, że co człowiek to inna opinia, ale polecam Solartime. W cenie instalacji były wszystkie papierki, żeby dostać to dofinansowanie, montaż, zgłoszenie do zakładu .... Dobrali mi instalację do zużycia. Panele na dachu mam prawie rok, jak zobaczyłam pierwszy rachunek za prąd to szok! Prawie połowe niższe :cheer: Pamiętaj o tym, żeby była to pewna firma - bo miałam też spotkanie z gościem z jakiejś firmy, później się okazało, że firma dopiero co powstała... Niewiadomo jak długo się utrzymają i kto później będzie do mnie przyjeżdżał w razie awarii? No i ostatnia sprawa to gwarancja na panele i falownik, ja przynajmniej wiem, że mają one po 10 lat gwarancji i że nie są z Chin! Odstraszają mnie firmy, co mają takie badziewie w ofercie! U mnie jak się popsuje to idzie na gwarancje bez problemu. Fajne jest też to, że firmy oferują darmowe spotkania na początek, możesz popytać o wszystko, co Cię interesuje ;)

Podsumowując te moje długie wywody i odpowiadając na Twoje pytanie: opłaca się, szukaj firmy z kilkuletnim stażem, im więcej zamontowali tym lepiej, nie chińskich produktów.
10 miesiąc 1 tydzień temu #809 przez ekpol
Generalnie potrzebny ci fachowiec i to nie tylko do zbudowania instalacji, ale przede wszystkim do zrobienia kalkulacji ile potrzebujesz energii elektrycznej oraz z ilu paneli powinna się składać optymalna dla ciebie instalacja. Po prostu musisz zacząć od audytu. Nie musisz kupować instalacji i zlecać jej budowy w tej samej firmie, która robi audyt. Jak znajdziesz taniej ofertę o tych samych parametrach dobrze dla ciebie. Jednak nie polecam się za budowę instalacji samemu. Po pierwsze to za droga zabawa, po drugie na taką instalację musisz mieć gwarancję, serwis i inne dokumenty.
10 miesiąc 1 godzinę temu #828 przez kalmari
ja polecam zacząć od znalezienia dobrego instalatora, który obliczy ci zapotrzebowanie cieplne budynku i dobrze dopasuje instalacje. polecam tutaj sprwdzić - vikersonn.eu/oferta/fotowoltaika
7 miesiąc 2 tygodni temu #866 przez Odnowiony
To co koledzy już wspomnieli to raz, a dwa zobacz sobie na ceny sprzetu jaki potrzebujesz : ozemarket.pl/
Czas generowania strony: 0.300 s.

Please publish modules in offcanvas position.