×

Uwaga

Forum jest w trybie tylko do czytania.

× Domy energooszczedne, Domy pasywne, Oszczędzanie energii

Domy o prawie zerowym zużyciu energii - styl KONSOLA

1 rok 5 miesiąc temu #662 przez konsola
Do 2020 roku będzie konieczność ograniczenia emisji CO2 o 20%, zmniejszenie zużycia energii o 20% oraz wzrost zużycia energii ze źródeł odnawialnych do 20%. Jest to jedno z zadań polityki ekologicznej państw członkowskich UE.
Znowelizowana dyrektywa zobowiązuje państwa członkowskie do doprowadzenia do tego, aby od końca 2020 r. wszystkie nowo powstające budynki były obiektami „o niemal zerowym zużyciu energii” (tzw. budynkami zero emisyjnymi).

Nasze biuro architektoniczno-budowlane KONSOLA projektuje i buduje ze zdrowych materiałów domy jednorodzinne oraz budynki mieszkalne.
KONSOLA – TERMOS o prawie zerowym zapotrzebowaniu na energię według stylu architektonicznego i systemu budownictwa mieszkaniowego KONSOLA, w konstrukcji szkieletowej (stalowej lub żelbetowej), bez robót na mokro, o niezbędnej trwałości.
1 rok 5 miesiąc temu #666 przez kalmari
najbardziej cieszy oko wzrost zużycia energii ze źródeł odnawialnych do 20%. tylko jakoś tych ludzi do tego trzeba zachęcić.. większe dotacje?
7 miesiąc 4 dni temu #872 przez Nimor
Myślę, że dotacje to tylko wierzchołek góry lodowej. Wiele osób nie ma nawet pojęcia, że takie rozwiązania istnieją.
Są też osoby, które wiedzą, ale mają po prostu zupełnie obojętny stosunek do ochrony środowiska.
Wydaje mi się, że naturalna drogą to 20% da się osiągnąć, bo już teraz są przyrosty każdego roku na poziomie nawet kilku procent w niektórych państwach (głównie Skandynawia).

Lepiej późno niż później :)
5 miesiąc 3 tygodni temu #890 przez ekpol
Ciekawy projekt i ma szansę na dużą popularność, ale... rząd i wszyscy inni, którzy odpowiadają za przestrzeganie w Polsce norm ustalonych przez UE i inne instytucje powinni się skupić jednocześnie na budynkach już istniejących. Programy które się pojawiają w gminach sporadycznie nie załatwią sprawy na 20 %. Na jeden procent było by świetnie.

Nikt przecież nie będzie sobie nowego domu budował, żeby wspomóc spełnienie norm. A doprowadzenie do stojących już, nie raz od wielu lat, budynków odnawialnych źródeł energii to bardzo wysokie koszta dla przeciętnej rodziny. Poza tym wiele takich domów budowanych zgodnie z normami jest na kredyt, który będzie spłacany jeszcze długo po zmianie norm na inne. I co wtedy? Kolejny kredyt, żeby dopasować budynek pod eko normy? Trochę bezsensu. Tutaj powinien paść jakiś pomysł, jakieś rozwiązanie dobre dla wszystkich i dla właścicieli i dla państwa, które to zapłaci kare za niedostosowanie się do odgórnych norm.
Czas generowania strony: 0.361 s.

Please publish modules in offcanvas position.