Uwaga

Forum jest w trybie tylko do czytania.

× Dotacje , fundusze na OZE, Programy UE

Dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych a sprzedaż energii

11 miesiąc 5 dni temu - 11 miesiąc 5 dni temu #766 przez monsz
Witam

Mam pytanie do zorientowanych, otóż, może ktoś wie jak jest ze sprzedażą energii elektrycznej z paneli dofinansowanych

W mojej gminie rusza nabór chętnych którzy chcieliby mieć panele fotowoltaiczne na dachu. Są do wyboru dwa systemy: otwarty i zamknięty.
Zamknięty to zestaw z akumulatorem, (i teraz nie wiem jak inteligentnie zadać pytanie ale spróbuję) czy z takiego zestawu możne popłynąć prąd w każdym gniazdku, czy to będzie jedno gniazdo z którego będzie płynęła czysta energia. Wartość dofinansowania takiego zestawu to 85% moc paneli 1.5 KW, pojemność akumulatorów - nieznana.
Otwarty - to zestaw bez akumulatorów, do bieżącego zużycia. Wartość dofinansowania 65%, wielkość paneli 1.5KW I teraz pytanie. Można "zarabiać" na tak dofinansowanym zestawie? Czy w ustawie o OZE jest gdzieś wspominanie że od takich zestawów zakłady nie będą odpłatnie odbierały energii. Czy jest opcja że mogą ja zmagazynować i zwrócić dla takiego gospodarstwa domowego np. po zmroku lub zimą?

Proszę podpowiedzcie coś, może macie jakąś wiedzę na ten temat.
10 miesiąc 2 dni temu #792 przez alladyn
1.,,czy z takiego zestawu możne popłynąć prąd w każdym gniazdku, ''- tak, może popłynąć w każdym gniazdku podłączonym do jednej tej samej fazy AC
2.Można "zarabiać" na tak dofinansowanym zestawie? - nie zestaw służy nie do zarabiania, lecz do dostarczania własnej energii w celu jej zużycia (autokonsumpcji)
3.Czy w ustawie o OZE jest gdzieś wspominanie że od takich zestawów zakłady nie będą odpłatnie odbierały energii- pytanie sformułowane nieco nie po polsku..Operator zobowiąązany ma obowiązek odebrania nadwyzki nie zuzytej energii ze zródła OZE. W tym celu zrealizuje wniosek przyłaczenia takiego żródła do OSD.
4. Czy jest opcja że mogą ja zmagazynować i zwrócić dla takiego gospodarstwa domowego np. po zmroku lub zimą?- taka możliwość jest obecnie procedowana w celu opcjonalnego umieszczenia w nowelizacji działu 4-go Ustawy o OZE
9 miesiąc 1 tydzień temu #810 przez ekpol
Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego: czy w tym roku będzie jeszcze jakieś dofinansowanie?
8 miesiąc 3 tygodni temu #827 przez kalmari
jeśli pytasz o fotowoltaikę to jest BOCIAN, ale to raczej większe inwestycje. często dofinasowania załatwia vikersonn - vikersonn.eu/oferta/fotowoltaika
Czas generowania strony: 0.218 s.

Please publish modules in offcanvas position.