Fortum pozyska w Norwegii projekty wiatrowe o mocy 170 MW

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Fortum pozyska w Norwegii projekty wiatrowe o mocy 170 MW fot. Christopher Cotrell - cc - flickr

Na mocy podpisanego wczoraj porozumienia Fortum dokona akwizycji trzech projektów z obszaru energetyki wiatrowej od norweskiej firmy Nordkraft.

 

W skład transakcji wejdą, działająca już farma wiatrowa Nygårdsfjellet, a także planowane projekty o nazwach Ånstadblåheia and Sørfjord, które uzyskały wszystkie niezbędne do realizacji pozwolenia. Fortum oraz Nordkraft uzgodniły również, że będą współpracować w zakresie budowy i użytkowania farm.

 

Fortum oczekuje, że transakcja dokona się w pierwszym kwartale 2017 roku. Firma rozpoczęła przygotowania do budowy farm Ånstadblåheia and Sørfjord, które mają zostać oddane do użytku odpowiednio w 2018 i 2019 roku. Po ich uruchomieniu łączna moc wszystkich trzech farm wyniesie około 170 megawatów. Wartość transakcji nie zostanie ogłoszona publicznie.

 

Zakup trzech obiecujących projektów wiatrowych jest zgodny ze strategią Fortum zakładającą rozwój w obszarze produkcji energii z wiatru i ze słońca. Dzięki temu, że wszystkie są zlokalizowane w tej samej części Norwegii ich użytkowanie i bieżący serwis będą bardzo efektywne. Jesteśmy również zadowoleni z porozumienia z firmą Nordkraft, na mocy którego będziemy współpracować w zakresie budowy i użytkowania farm – mówi Kari Kautinen, Senior Vice President, M&A and Solar & Wind Development w Fortum.


Źródło: Fortum Power and Heat Polska

Skomentuj

Ogłoszenia

Najpopularniejsze

Jak efekt Dopplera służy wiatrakom

W minionych miesiącach wyraźnie przyśpieszyły prace nad projektami morskich elektrowni wiatrowych  na polskich woda...

PSEW: prawda o raportach NIK ws. wiatraków

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej zweryfikowało raporty Najwyższej Izby Kontroli dotyczące energetyki wiatrowe...

Copyright © OdnawialneŹródłaEnergii.pl. All rights reserved.
stat4u

Zaloguj się lub Załóż konto

ZALOGUJ SIĘ