Selfa rozpoczęła budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Selfa rozpoczęła budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW fot. Lilly, Viktor, Ludvig, Kim & Gitte Andersen - cc - flickr

Polski producent modułów fotowoltaicznych, szczecińska firma Selfa GE S.A., rozpoczął budowę farmy fotowoltaicznej. Inwestycja o mocy prawie 1MW powstanie przy zakładzie produkcyjnym modułów PV w podszczecińskim Starym Czarnowie. Konstrukcję wsporczą dostarczył polski producent systemów montażowych - olsztyński Corab.


Ruszyła budowa elektrowni PV złożonej z ponad 3 600 modułów o łącznej mocy 0,95 MW. Elektrownia fotowoltaiczna będzie rozmieszczona na powierzchni 1,4 ha przy zakładzie produkcyjnym Selfa PV w Starym Czarnowie. Planowane prace mają zakończyć się do końca końca marca 2017 roku.

 

- To dla nas bardzo ważna inwestycja. Do tej pory dostarczaliśmy nasze moduły do wielu podobnych projektów zarówno w kraju jak i za granicą. Chcąc postawić na zieloną energię i promując ekologiczne rozwiązania dla przemysłu postanowiliśmy wybudować własną farmę – mówi Mirosław Poręba, Dyrektor Techniczno-Handlowy Selfa GE S.A.

 

W inwestycji wykorzystane będą moduły o mocy nominalnej 260W charakteryzujące się bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną - 8000 Pa oraz posiadające 15-letnią gwarancję producenta.

 

W projekcie zdecydowano się na wykorzystanie falowników firmy KACO z nowej linii Blueplanet wyróżniających się wysoką sprawnością przy mniejszych gabarytach i wadze.

 

- Falowniki z serii Blueplanet idealnie nadają się na duże farmy projektowane w systemie rozproszonym. Są one zoptymalizowane pod względem ekonomicznym jednocześnie zapewniając najlepsze parametry użytkowe - mówi Krzysztof Zamożny, Sales Manager Eastern Europe KACO new energy GmbH.

 

Selfa zdecydowała się na konstrukcję Corab WS-007 – polskiego producenta rozwiązań fotowoltaicznych z Olsztyna.

 

- Zastosowana przy jego produkcji specjalna stal konstrukcyjna posiada aż 25-letnią gwarancję na powłokę antykorozyjną – mówi Henryk Biały, Prezes Corab. To nowość i doskonała alternatywa dla ocynkowanych konstrukcji dostępnych na naszym rynku – dodaje.

 

Należy zaznaczyć, że wybrany system jest dostosowany do warunków atmosferycznych panujących we wskazanej lokalizacji. Konstrukcja została nagrodzona na tegorocznych Targach Renexpo za innowacyjną technologię.

 

Całkowity koszt projekt to 4 897 833,80 zł. Inwestycja współfinansowana jest Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020.

 

Źródło: Selfa GE

Skomentuj

Ogłoszenia

Najpopularniejsze

Elektrownia słoneczna może „udawać” konwencjonalną

Elektrownie słoneczne potrzebują dodatkowej rezerwy (lub zmniejszenia zużycia energii przez odbiorców) w chwilach, gdy n...

Duża inwestycja OZE w gminach dorzecza Wisłoki

Czterdzieści pięć obiektów, mieszczących się na terenie dwudziestu dwóch gmin z terenu województwa podkarpackiego i mało...

Copyright © OdnawialneŹródłaEnergii.pl. All rights reserved.
stat4u

Zaloguj się lub Załóż konto

ZALOGUJ SIĘ