Parafia w Szczecinie będzie produkować prąd ze słońca

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Parafia w Szczecinie będzie produkować prąd ze słońca fot. WFOŚiGW w Szczecinie

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie uzyskała dofinansowanie na dywersyfikację źródeł energii.

 

Prawie 230 tysięcy złotych dofinansowania z RPO WZ 2014-2020 uzyskał projekt pod nazwą: „Budowa instalacji fotowoltaicznej drogą dywersyfikacji źródeł energii Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie”. To pierwsza umowa, podpisana przez WFOŚiGW w Szczecinie w ramach działania 2.10: Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł.


Umowa dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 została podpisana 5 grudnia br. W ramach inwestycji powstanie system mikroinstalacji, wytwarzających energię elektryczną z energii słonecznej o mocy ok. 0,03795 MW. Poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii zmniejszy się emisja gazów cieplarnianych, co wpłynie na poprawę stanu środowiska naturalnego.


Przeprowadzony przez WFOŚiGW w Szczecinie konkurs w ramach działania 2.10. Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł – spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem beneficjentów, którzy złożyli aż 175 wniosków. Dofinansowaniem o łącznej wysokości ponad 95 mln złotych, zostanie objętych 48 inwestycji, z których większość to instalacje fotowoltaiczne. WFOŚiGW w Szczecinie na przełomie roku ogłosi drugi konkurs dla tego działania – wnioski o dofinansowanie instalacji OZE będzie można składać od 31 stycznia do końca lutego.

 

Źródło: WFOŚiGW w Szczecinie

Skomentuj

Ogłoszenia

Najpopularniejsze

Elektrownia słoneczna może „udawać” konwencjonalną

Elektrownie słoneczne potrzebują dodatkowej rezerwy (lub zmniejszenia zużycia energii przez odbiorców) w chwilach, gdy n...

Duża inwestycja OZE w gminach dorzecza Wisłoki

Czterdzieści pięć obiektów, mieszczących się na terenie dwudziestu dwóch gmin z terenu województwa podkarpackiego i mało...

Copyright © OdnawialneŹródłaEnergii.pl. All rights reserved.
stat4u

Zaloguj się lub Załóż konto

ZALOGUJ SIĘ