Polska firma wyróżniona przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Polska firma wyróżniona przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii fot. XTPL

Największa europejska instytucja wspierająca innowacje – European Institute of Innovation & Technology – wytypowała 12 najbardziej obiecujących startupów z Europy i zaprosiła je do Berlina na spotkanie z dziennikarzami prestiżowych mediów z różnych krajów. Po raz pierwszy w historii wśród wybranych firm znalazła się także spółka z Polski.

 

Wybór firm zaproszonych do Berlina nie był przypadkowy. European Institute of Innovation & Technology wyselekcjonowała najlepsze startupy spośród tych, które brały wcześniej udział w jej programach akceleracyjnych. Wejście do takiego programu wymaga pozytywnego przejścia skomplikowanego procesu kwalifikacji, a udział w nim – zaangażowania i skutecznego przedstawienia opracowywanej technologii i korzyści z niej płynących.

 

XTPL to pierwsza polska firma, która została zaproszona na tego typu spotkanie organizowane przez European Institute of Innovation & Technology.

 

W Berlinie XTPL zaprezentował swój wynalazek dziennikarzom z całej Europy. Prezentacji polskiej spółki wysłuchali przedstawiciele między innymi Computer Weekly, Le Soir, La Stampy, Forbesa, BBC, Deutsche Welle czy TOK FM. XTPL miał szansę porozmawiać osobiście ze wszystkimi obecnymi dziennikarzami.

 

- To dla nas niezwykle ważne wydarzenie, które pozwoliło nam zainteresować europejskie media, a tym samym – zaprezentować się bardzo dużej grupie odbiorców na starym kontynencie. Pamiętajmy, że technologia XTPL może zostać wykorzystana nie tylko w panelach fotowoltaicznych, ale i choćby w wyświetlaczach. A to oznacza, że może mieć z nią do czynienia każdy użytkownik urządzeń mobilnych. Z przyjemnością o tym opowiadamy i tłumaczymy, jak nasz wynalazek może wpłynąć na komfort korzystania także ze smartfonów czy tabletów – mówi dr Filip Granek, CEO w XTPL.

 

Źródło: XTPL

Skomentuj

Najpopularniejsze

Elektrownia słoneczna może „udawać” konwencjonalną

Elektrownie słoneczne potrzebują dodatkowej rezerwy (lub zmniejszenia zużycia energii przez odbiorców) w chwilach, gdy n...

Duża inwestycja OZE w gminach dorzecza Wisłoki

Czterdzieści pięć obiektów, mieszczących się na terenie dwudziestu dwóch gmin z terenu województwa podkarpackiego i mało...

Copyright © OdnawialneŹródłaEnergii.pl. All rights reserved.
stat4u

Zaloguj się lub Załóż konto

ZALOGUJ SIĘ