ME: w ramach aukcji 2016 powstaną nowe instalacje fotowoltaiczne

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
ME: w ramach aukcji 2016 powstaną nowe instalacje fotowoltaiczne fot. The Neenan Company - cc - flickr

Ministerstwo Energii zakłada, że w ramach aukcji ogłoszonych w 2016 r. powstaną nowe instalacje fotowoltaiczne o mocy zainstalowanej 100 MW.


Wiceminister energii Andrzej Piotrowski zwraca uwagę, że wsparcie dla tych instalacji będzie udzielane na okres 15 lat. – Myślimy, że w 2017 r. jeszcze przed sezonem letnim przeważająca ich część powstanie – dodaje. Jednocześnie podkreśla, że resort energii zdecydował się na umożliwienie powstania instalacji fotowoltaicznych właśnie z uwagi na szybki proces realizacji inwestycji, co pozwoli na szybką weryfikację sprawności działania systemu aukcyjnego (stopień realizacji instalacji, których oferty wygrały aukcję), a także z uwagi na fakt, że instalacje te dostarczają energię elektryczną w szczytowym okresie zapotrzebowania, ze szczególnym uwzględnieniem okresu letniego.


Zdaniem wiceministra Piotrowskiego rozwój instalacji fotowoltaicznych ma istotne znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego. – Potrzeba zapewnienia odpowiedniej generacji energii elektrycznej w okresie letnim jest szczególnie istotna w kontekście sytuacji, która miała miejsce w Polsce w sierpniu 2015 r. – dodaje.


Dodatkowo, z uwagi na obserwowaną dużą podaż projektów inwestycyjnych w tym obszarze technologicznym przewiduje się, iż ceny proponowane w aukcjach na zakup energii z instalacji fotowoltaicznych będą bardzo atrakcyjne.


Źródło: Ministerstwo Energii

Skomentuj

Najpopularniejsze

Elektrownia słoneczna może „udawać” konwencjonalną

Elektrownie słoneczne potrzebują dodatkowej rezerwy (lub zmniejszenia zużycia energii przez odbiorców) w chwilach, gdy n...

Duża inwestycja OZE w gminach dorzecza Wisłoki

Czterdzieści pięć obiektów, mieszczących się na terenie dwudziestu dwóch gmin z terenu województwa podkarpackiego i mało...

Copyright © OdnawialneŹródłaEnergii.pl. All rights reserved.
stat4u

Zaloguj się lub Załóż konto

ZALOGUJ SIĘ