SolarWorld o 33% zwiększył sprzedaż paneli fotowoltaicznych w 2015 roku

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
SolarWorld o 33% zwiększył sprzedaż paneli fotowoltaicznych w 2015 roku fot. SolarWorld

Niemiecka spółka SolarWorld AG zwiększyła o 33% ilość sprzedanych modułów fotowoltaicznych w zeszłym roku, względem roku 2014. W 2015 roku firma sprzedała panele o łącznej mocy 1159 MW, a w 2014 873 MW. Obrót firmy wzrósł o 33% do kwoty 763 milionów euro, co przełożyło się na duży wzrost przychodów - z 1,6 miliona do 40,8 milionów w roku 2015. Poprawiło to wyniki finansowe firmy, której niemalże udało się osiągnąć zysk. W roku 2014 firma zakończyła na sporym minusie - ponad 40 milionów euro, natomiast w zeszłym roku bilans finansowy spółki wykazał jedynie 4,2 miliona euro strat.


Głównym czynnikiem przyczyniającym się do wzrostu sprzedaży spółki jest postawienie na zaawansowane technologie i produkcja bifacjalnych modułów PV. Jak mówi Frank Asbeck z SolarWorld AG "Innowacyjne produkty, jakie wprowadzać będziemy do sprzedaży w 2016 roku zwiększą jeszcze bardziej wartość naszej firmy dla klientów oraz wzmocnią naszą pozycję jako lidera w technologi i jakości ogniw PV".


Jedną z opisywanych innowacji firmy SolarWorld są moduły BISUN. Osiągają one o 25% większą wydajność konwersji, przy tej samej zajmowanej przestrzeni, dzięki zastosowaniu dwóch aktywnych powierzchni modułu - tylnej i przedniej. W umacnianiu się na pozycji lidera technologicznego wydatnie pomaga też przejście w zeszłym roku do technologii PERC, dzięki czemu, jak mówi Asbeck, firma jest największym producentem ogniw fotowoltaicznych typu PERC.


Firma planuje zwiększyć ilość sprzedawanych modułów o kolejne 20% w bieżącym roku. Kończący się pierwszy kwartał dobrze rokuje tym zamiarom - zamówiono już 800 MW paneli PV. Spółka planuje także zwiększenie o 20% obrotów firmy. Dalszym celem, w kolejnych latach, będzie zwiększenie obrotów firmy do miliarda euro rocznie. Powinno pozwolić to także poprawić bilans finansowy firmy, aby mogła ona zacząć osiągać zyski. SolarWorld planuje zwiększenie produkcji, tak aby docelowo w 2020 możliwości produkcyjne spółki osiągnęły 3 GW rocznie.


OdnawialneZrodlaEnergii.pl
Autor: nikodem / źródło: sunwindenergy.com

Skomentuj

1 komentarz

  • Tim

    A mnie się wydaje ze to nie skok jakości a zabawa z cłami w UE spowodowała ten wzrost sprzedaży...

    Raportuj Tim Link do komentarza

Najpopularniejsze

Elektrownia słoneczna może „udawać” konwencjonalną

Elektrownie słoneczne potrzebują dodatkowej rezerwy (lub zmniejszenia zużycia energii przez odbiorców) w chwilach, gdy n...

Duża inwestycja OZE w gminach dorzecza Wisłoki

Czterdzieści pięć obiektów, mieszczących się na terenie dwudziestu dwóch gmin z terenu województwa podkarpackiego i mało...

Copyright © OdnawialneŹródłaEnergii.pl. All rights reserved.
stat4u

Zaloguj się lub Załóż konto

ZALOGUJ SIĘ