Stacje pompowe zasilane energią słoneczną

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Stacje pompowe zasilane energią słoneczną fot. ekopomp

Zmieniający się klimat, kończące się zasoby naturalne oraz wzrost społecznej świadomości ekologicznej wpłynęła na zwiększenie zainteresowania alternatywnymi źródłami energii. Obecnie jedną z najdynamiczniej rozwijanych dziedzin gospodarki energetycznej jest fotowoltaika.


W odpowiedzi na nowe potrzeby i rosnące zainteresowanie wykorzystaniem ekologicznych źródeł energii, firma BBC Elektropompe wprowadziła stacje pompowe ECOSOM - wykorzystujące energię słoneczną.


ECOSOM łączy nowoczesne rozwiązania technologii solarnej z dbałością o czystość środowiska. Wykorzystanie energii solarnej i zamiana jej w energię elektryczną, pozwala na niezależność energetyczną, na obszarach pozbawionych stałych źródeł prądu np. obszarach wiejskich, mało zurbanizowanych.


Stacja ECOSOM składa się z dwóch paneli solarnych, układu sterującego, pompy, stelaża ram, baterii akumulującej pozyskaną energię oraz kompletu niezbędnych przewodów pozwalających na podłączenie ze sobą wszystkich modułów. Modułowa budowa zestawu, pozwala na szybką instalację i nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Ramy stelaża wykonane są z odpornego na korozję aluminium i stali nierdzewnej. Bateria AGM Long Life pozwala na pracę ciągłą bez dostępu promieniowania słonecznego przez 120 minut. Całkowity czas pełnego ładowania baterii wynosi 8 h. Zestaw został wyposażony w panel sterujący pozwalający zaprogramować jego bezobsługową pracę, oraz sterownik zabezpieczający pracę pomp przed suchobiegiem i przepięciami.

bbc stazione di pompaggio fotovoltaica ecosom 6379

W zależności od aplikacji, producent oferuje dwa rodzaje zestawów ECOSOM. W przypadku wody czystej, bez wtrąceń cząstek stałych, zestaw wyposażony jest w pompę zatapialną SRF 4/80. Zastosowanie: nawadnianie szklarni, ogrodów, pastwisk, dostarczanie wody pitnej dla zwierząt gospodarskich, systemy fontannowe, kaskady oraz wodociągi. W przypadku wody brudnej i ścieków, producent wyposażył zestaw w pompę zatapialną SEMISOM. Odpowiednie do zastosowań w aplikacjach odwadniających, odprowadzających wodę deszczową z piwnic, garaży, ścieki z gospodarstw domowych i rolnych. 


Źródło: ekopomp.pl

Skomentuj

Najpopularniejsze

Elektrownia słoneczna może „udawać” konwencjonalną

Elektrownie słoneczne potrzebują dodatkowej rezerwy (lub zmniejszenia zużycia energii przez odbiorców) w chwilach, gdy n...

Duża inwestycja OZE w gminach dorzecza Wisłoki

Czterdzieści pięć obiektów, mieszczących się na terenie dwudziestu dwóch gmin z terenu województwa podkarpackiego i mało...

Copyright © OdnawialneŹródłaEnergii.pl. All rights reserved.
stat4u

Zaloguj się lub Załóż konto

ZALOGUJ SIĘ