Polska firma zaprezentowała działający prototyp modułu PV na bazie perowskitów

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Polska firma zaprezentowała działający prototyp modułu PV na bazie perowskitów fot. Saule Technologies

3 marca 2016, podczas International Conference on Perovskite Thin Film Photovoltaics (ABXPV) w Barcelonie, SAULE Technologies zaprezentowała pierwszy, działający prototyp modułu na bazie perowskitów, zasilający urządzenia typu smartfon.


«To szczególne wydarzenie dla całego zespołu SAULE Technologies. Cieszymy się, że doszliśmy do momentu, w którym możemy pokazać rezultaty naszej dotychczasowej pracy. Prototyp, który zaprezentowaliśmy w Barcelonie to dopiero początek (..)» – mówi Olga Malinkiewicz.


Na konferencji w Barcelonie spotykają się przedstawiciele nauki m.in. z Wielkiej Brytanii, Włoch, Japonii, Korei, Stanów Zjednoczonych. SAULE Technologies wystąpiło na ABXPV w roli sponsora i przedstawiciela polskich innowacji, który jako jedyny jak do tej pory odnotował tak znaczące postępy w zakresie zastosowania perowskitów w produkcji elastycznych ogniw metodą ink-jet.


To pierwszy przykład implementacji technologii perowskitowej w elektronice użytkowej. Jej zastosowaniem są zainteresowane różne branże i sektory przemysłu na całym świecie, a także największe światowe marki” – mówi Piotr Krych.


Zespół SAULE konsekwentnie dąży do wyznaczonych celów i sukcesywnie pokazuje możliwości zastosowania rozwijanej technologii nie tylko w przemyśle, ale i w życiu codziennym.


«Zaprezentowany podczas ABXPV prototyp pierwszego cienkiego, lekkiego i elastycznego modułu zasilającego urządzenie typu smartfon z pewnością jest znaczącym sygnałem dla rynku, że oto zbliża się era perowskitów» – dodaje Artur Kupczunas.

 

 

Źródło: SAULE Technologies

Skomentuj

Ogłoszenia

Najpopularniejsze

Columbus Energy: 34 tys. instalacji fotowoltaicznych do 2020

Columbus Energy S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect, dokonała aktualizacji strategii rozwoju na lata 2016-2020 i p...

Copyright © OdnawialneŹródłaEnergii.pl. All rights reserved.
stat4u

Zaloguj się lub Załóż konto

ZALOGUJ SIĘ