Najczęściej kupowane moduły PV przez niemieckich instalatorów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Najczęściej kupowane moduły PV przez niemieckich instalatorów fot. MariaGodfrida / pixabay

Opublikowano właśnie ósmy coroczny raport "European PV InstallerMonitor 2015/2016" dotyczący europejskiego rynku instalacji systemów PV. Najbliższy nam sąsiad - Niemcy - jest szczególnie dla nas interesujący. Na pierwszym miejscu kupowanych w Niemczech modułów znajduje się Heckert Solar (wzrost z 3 miejsca w 2014 roku). Dalsze miejsca zajmują SolarWorld, Solarwatt i IBC Solar. Co istotne wszyscy Ci producenci pochodzą z Niemiec.

 

Oprócz samych danych na temat producentów raport dostarcza innych ciekawych analiz. Okazuje się, że spadł odsetek modułów i osprzętu instalacji PV kupowanych bezpośrednio od producenta. W 2014 roku w ten sposób kupowano 44% modułów, a w zeszłym roku 37%. Tłumaczone jest to zmniejszeniem się dynamiki rynku, w tym i ilości kupowanych komponentów. Z uwagi na spadek atrakcyjności rynku europejskiego wielu producentów - zwłaszcza z Azji - skupiło się na innych rynkach.

 

Jak czytamy w komentarzu EuPD Research: "Wzrost sprzedaży pośredniej to dobra wiadomość dla hurtowników, którzy walczyli o przetrwanie w ostatnich latach. Ponieważ klienci w Niemczech rzadko lub nigdy nie pytają o specyficzne marki modułów, nasze opracowanie pokazuje jak ważna jest opinia instalatorów, zwłaszcza jeśli chodzi o wybór marki".

 

OdnawialneZrodlaEnergii.pl
Autor: nikodem / źródło: cire.pl

Skomentuj

Ogłoszenia

Najpopularniejsze

Duża inwestycja OZE w gminach dorzecza Wisłoki

Czterdzieści pięć obiektów, mieszczących się na terenie dwudziestu dwóch gmin z terenu województwa podkarpackiego i mało...

Elektrownia słoneczna może „udawać” konwencjonalną

Elektrownie słoneczne potrzebują dodatkowej rezerwy (lub zmniejszenia zużycia energii przez odbiorców) w chwilach, gdy n...

Copyright © OdnawialneŹródłaEnergii.pl. All rights reserved.
stat4u

Zaloguj się lub Załóż konto

ZALOGUJ SIĘ