Fotowoltaika na czele energii odnawialnej w Australii w 2014 roku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Fotowoltaika na czele energii odnawialnej w Australii w 2014 roku fot. pgegreenenergy - cc - flickr

Energia słoneczna, pochodząca z instalacji PV, stała się największym w Australii źródłem energii odnawialnej w 2014 roku. W 2014 sumaryczna moc zainstalowana istalacji fotowoltaicznych wyniosła 4 GW, a elektrowni wiatrowych 3,8 GW, zgodnie z analizą brytyjskiej firmy GlobalData. Raport wskazuje też, że udział energii odnawialnej w generacji energii elektrycznej jest tak duży z uwagi na rządowe programy, mające na celu rozwój nowych projektów w tym segmencie i zachęcenie inwestorów atrakcyjnymi warunkami realizacji inwestycji w technologie zielone.


Analityk GlobalData, zajmujący się sektorem energetycznym, Siddhartha Raina, twierdzi, że wzrost odsetka udziału technologii PV na Australijskim rynku wynika z programów pomocowych i wspierających te inwestycje, prowadzonych przez Australijski rząd. Programy te często stosują zachęty finansowe, do przyciągania inwestorów. Ale to nie jedyne narzędzia, jakie są stosowane. Ustawy takie jak Narodowe Regulacje Gazów Cieplarnianych i Energetyki (National Greenhouse and Energy Reporting Regulations) z 2008 czy Australijski Narodowy Rejestr Jednostek Emisyjnych (Australian National Registry of Emissions Units Regulations) z 2011 roku są teraz aktualizowane, aby zachęcić inwestorów. Urząd Regulacji Czystej Energii (Clean Energy Regulator) ogłosił niedawno kolejną, drugą aukcję kontraktów na emisję CO2, związaną z planami redukcji emisji. "Analityk GlobalData dodaje "Rząd Australijski ogłosił niedawno nowy Cel Energii Odnawialnej (Renewable Energy Target (RET)), mający odrobinę wesprzeć przemysł emitujący szkodliwe gazy, redukując RET z 41 terawatogodzin do 33 TWh. Niezależnie od ilości produkowanej energii ma w 2020 roku, według planów wynieść 6 GW".

 

Analiza GlobalData wykazuje także, że głównymi źródłami w branży OZE w Australii będą elektrownie słoneczne i wiatrowe, ale bioenergia ma posiadać coraz większy udział w sektorze energii odnawialnej. "Jakkolwiek programy wspierające i subsydia miały ogromny wpływ na elektrownie słoneczne i wiatrowe, to wpływ tych programów na bioenergię i niewielkie elektrownie wodne jest minimalny. Mimo tego, silne rządowe wsparcie zapewnia stały, stabilny wzrost udziału bioenergii w sektorze energii odnawialnych. Możliwości produkcyjne tego sektora wyniosły w 2014 roku 573,9 MW i spodziewany jest wzrost do 1,8 GW w 2025 roku" zauważa Siddhartha Raina.

 

OdnawialneZrodlaEnergii.pl
Autor: nikodem / źródło: http://www.solarserver.com/

Skomentuj

1 komentarz

  • anula

    Teraz trzeba czekac az w Polsce fotowoltaika sie jeszcze bardziej rozwinie...

    Raportuj anula Link do komentarza

Ogłoszenia

Najpopularniejsze

Elektrownia słoneczna może „udawać” konwencjonalną

Elektrownie słoneczne potrzebują dodatkowej rezerwy (lub zmniejszenia zużycia energii przez odbiorców) w chwilach, gdy n...

Duża inwestycja OZE w gminach dorzecza Wisłoki

Czterdzieści pięć obiektów, mieszczących się na terenie dwudziestu dwóch gmin z terenu województwa podkarpackiego i mało...

Copyright © OdnawialneŹródłaEnergii.pl. All rights reserved.
stat4u

Zaloguj się lub Załóż konto

ZALOGUJ SIĘ