Wymiana pieców: nowy punkt informacyjno-doradczy dla mieszkańców Krakowa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wymiana pieców: nowy punkt informacyjno-doradczy dla mieszkańców Krakowa fot. Magiczny Kraków

Od 8 grudnia krakowianie mogą korzystać z usług nowego Punktu Obsługi Mieszkańca z zakresu zmiany systemu ogrzewania na proekologiczne. W budynku Urzędu Miasta przy al. Powstania Warszawskiego 10 działają trzy stanowiska do bezpośredniej obsługi.


W nowym Punkcie można złożyć wniosek o udzielenie dotacji oraz otrzymać fachową poradę przy trzech stanowiskach, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.40-15.30, w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy al. Powstania Warszawskiego 10 na parterze (wejście bezpośrednio od strony parkingu przy al. Powstania Warszawskiego). Niezbędne informacje można także uzyskać pod numerami telefonów: 12 616 90 85, 12 616 90 86, 12 616 90 87.

 

- Nowy punkt obsługi to reakcja na duże zainteresowanie krakowian zmianą ogrzewania na proekologiczne. Większa liczba „okienek” przyspieszy procedury składania dokumentów i da większy komfort. Liczymy także, że zachęcimy do złożenia dokumentów jeszcze większą liczbę mieszkańców. Funkcjonujące do tej pory punkty będą pracowały z godnie z dotychczasowym harmonogramem - skomentował Witold Śmiałek, doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. jakości powietrza.

 

Warto wiedzieć, że na terenie Krakowa wnioski o dotację na wymianę ogrzewania na proekologiczne można składać również w poniższych lokalizacjach:

 

    • os. Zgody 2 pok. nr 7 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.40 -18.00 (punkt informacyjno-doradczy, składanie wniosków)
    • we wszystkich lokalizacjach UMK: Plac Wszystkich Świętych 3-4, al. Powstania Warszawskiego 10, Rynek Podgórski 1, ul. Grunwaldzka 8, ul. Kasprowicza 29, ul. Wielopole 17a, os. Zgody 2, ul. Wielicka 28a, ul. Stachowicza 18, ul. Lubelska 27 w godzinach pracy Urzędu (składanie wniosków).
    • w Punktach Obsługi Mieszkańca w Galerii Bronowice oraz Bonarka od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00-18.00.


Przypominamy, że złożenie dokumentów jeszcze tylko w tym roku gwarantuje otrzymanie do 100% dofinansowania, a w latach kolejnych będzie malało: w 2017 wyniesie do 80% kosztów kwalifikowanych, w roku 2018 do 60% kosztów kwalifikowanych. Niezbędne dla beneficjentów informacje i formularze dostępne są tutaj.

 

 

Źródło: Magiczny Kraków

Skomentuj

Ogłoszenia

Najpopularniejsze

Tauron chce tworzyć innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów i elektromobilności

TAURON powołał spółkę celową w Grupie dla tworzenia innowacyjnych rozwiązań produktowych we współpracy ze StartUpami. Sp...

Roczny limit smogu wyczerpał się w połowie lutego

Od początku roku minęło zaledwie półtora miesiąca a 16 polskich miast już przekroczyło dopuszczalny, roczny limit 35 dni...

Prawie 25 tys. podpisów pod skargą do KE na brudne powietrze

W ciągu tygodnia prawie 25 tysiący osób podpisało się pod apelem „Nie chcemy umierać za węgiel”. W piątek, 17 lutego Akc...

Copyright © OdnawialneŹródłaEnergii.pl. All rights reserved.
stat4u

Zaloguj się lub Załóż konto

ZALOGUJ SIĘ